Sektör haberlerini, trendleri, etkinlikleri ve Autodesk'ten teklifleri almak istiyorum. (İstediğiniz zaman aboneliği iptal edebilirsiniz).Program


13:00 - 13:05 - Açılış Konuşması

Özgür İleri - Mimari, Mühendislik ve Yapı Bölümü Satış Yöneticisi / Autodesk

13:05 - 13:35 - BIM ve Mimarlık ve İnşaat'ın Geleceği

Phillip Bernstein - Profesör / Yale Üniversitesi

13:35 - 14:05 - Revit'le Üretken Tasarım

Niyazi Kemer -Teknik Satış Uzmanı / Autodesk

14:05 - 14:35 -İstanbul Finans Merkezi'nin BIM Süreci

Cenk Erkoçoğlu -BIM Yöneticisi / A Tasarım

14:35 - 14:45

ARA

14:45 - 15:15 - Connected Construction

Evgeniya Maximova -Ürün Satış Uzmanı / Autodesk

15:15 - 15:45 - Saha Yönetiminde Gerçeklik Yakalama

Niyazi Kemer -Teknik Satış Uzmanı / Autodesk


15:45 - 16:15 - Mersin Metrosu: Akdeniz'in ilk Yer Altı Metrosunda BIM

Danyal Kubin -Genel Müdür / Prota Mühendislik


Saniye Öktem -BIM Müdürü / Prota Mühendislik


Özgür İleri -Mimari, Mühendislik ve Yapı Bölümü Satış Yöneticisi / Autodesk

16:15 - 16:25

ARA

16:25 - 16:55 - Proje Sonrası BIM'in Faydaları

Ahmet Çıtıpıtıoğlu -Mühendislik ve Tasarım Direktörü / TAV Tepe Akfen Yatırım İnşaat A.Ş.


Evren Özsoy -BIM Müdürü / IGA


Engin Ay -Mimari, Mühendislik ve Yapı Bölümü Satış Yöneticisi / Autodesk

16:55 - 17:25 - İnşaat, Mühendislik ve Mimarlıkta Sürdürülebilir Olmak

Naji Atallah -Endüstri Sektör Direktörü / Autodesk

17:25 - 17:30 Kapanış Konuşması

Evren Arın -Ülke Müdürü / Autodesk

Konuşmacılar


 • Dr. Ahmet Çıtıpıtıoğlu

  Dr. Ahmet Çıtıpıtıoğlu

  Mühendislik ve Tasarım Direktörü
  TAV Tepe Akfen Yatırım İnşaat A.Ş.

  -+

  Dr. Ahmet Çıtıpıtıoğlu farklı coğrafyalardaki nükleer santral, havalimanıları ve yüksek yapılar gibi performanslı yapıların tasarım, yapım ve teknik işletmelerinde rol almıştır. Edindiği deneyimle projelerin tüm aşamaları gözeten özgün bir bakış açışı kazanmıştır. Projelerinde ileri tasarım ve koordinasyon araçların kullanımıyla sayısal iş-akışların kurgulanmasında öncülük etmiştir. ABD'nin California eyaletinde Yetkin Mühendis olan Dr. Çıtıpıtıoğlu'nun 20 yıldan fazla endüstri ve danışmanlık deneyimi bulunmaktadır. buildingSMART Türkiye’nin başkan yardımcılığı ile Türk Standardları Enstitüsü bünyesinde MTC 177 BIM Ayna komitesi başkanı olarak göreviyle inşaat sektörün sayısallaşmasına yönelik birçok çalışmada yer almaktadır.

 • Cihan Kayhan

  Cenk Erkoçoğlu

  BIM Yöneticisi
  A Tasarım Mimar

  -+

  1984 yılında Ankara’da doğdu, Mimarlık Eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünde, 2008 yılında tamamladı. Bir süre Onbir41 mimarlık firmasında çalıştıktan sonra A Tasarım Mimarlık ekibine 2013 yılında katıldı. BIM tabanlı programların kullanılması ve BIM standartlarının hazırlanmasında görev aldı. Başlıca yürüttüğü projeler arasında KPF firmasıyla işbirliği ile yürütülen IUFM Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü yer almaktadır. Projelerin konseptinden başlayarak tüm aşamalarında görev alan Erkoçoğlu, halen A Tasarım Grup 1 Proje ve BIM Yöneticiliği görevini sürdürmektedir.

 • Danyal Kubin

  Danyal Kubin

  Genel Müdür
  Prota Mühendislik

  -+

  İnşaat Y. Mühendisi Danyal Kubin, 1984 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, yüksek lisansını ise 1988 yılında yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Yapı Bilimleri alanında tamamlamıştır. 1985 yılında Jozef Kubin ile birlikte Prota Mühendislik firmasını kurmuştur. Kuruluşundan bugüne geçen sürede; hizmet ve faaliyet alanlarını hızla genişletmiş ve bugün bina tasarımı, ulaşım mühendisliği, altyapı mühendisliği,kentsel tasarım, deprem mühendisliği, ar-ge ve proje inşaat yönetiminin içinde bulunduğu birçok alanda, uzman kadrosu ile uluslararası birçok önemli projeye imza atmış firmada Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında birçok projeyi üst düzeyde sorumlu olarak yürüten Kubin, aynı zamanda mesleği ile ilgili birçok konferans ve sempozyuma katılmış ve bildiriler sunmuştur. Birçok etkinlikte konuşmacı olarak yer almış ve deneyimlerini paylaşmıştır

 • Behzat Emre Gören

  Engin Ay

  Mimari, Mühendislik ve Yapı Bölümü Satış Yöneticisi
  Autodesk

  -+

  2009 yılında Sabancı Universitesi Endüstri Mühendisliği Bölümün’den mezun olan Engin Ay, Hewlett Packard Enterprise şirketinde Satış Yöneticisi, IDC şirketide araştırma ve danışmanlık birimi iş geliştirme yöneticisi olarak görev almıştır. 2018 yılında Autodesk bünyesine katılan Engin Ay, Autodesk'in stratejik endüstri liderleri, müşterileri ve dernekleriyle ilişkilerini geliştirmeye ve sürdürmeye odaklanmaktadır.

 • Cihan Kayhan

  Evgeniya Maximova

  Ürün Satış Uzmanı
  Autodesk

  -+

  Evgeniya Maximova, Autodesk'e Bulut Satış Lideri olarak 1 yıl önce katıldı. Orta Doğu, Suudi Arabistan, Türkiye, Güney Afrika, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğunda (BDT) Autodesk BIM Collaborate Pro ürününü (eski BIM 360 Design) yönetmektedir. Evgeniya Dubai'deki Oracle İnşaat ve Mühendislik GBUda (Primavera GBU) Hesap Yöneticisi olarak çalışmıştır ve proje kontrolleri ve proje yönetimi yazılımı satış alanlarında 7 yılı aşkın deneyime sahiptir. Bu yıllarda, proje yürütme sürecini kolaylaştırmak ve proje yönetimi olgunluk seviyelerini artırmak için EMEA bölgesinde Mühendislik ve İnşaat sektöründeki önemli stratejik müşterilerle çalışmıştır.

 • Cüneyt Şeker

  Evren Özsoy

  BIM Müdürü / IGA

  -+

  2007 yılı Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Ortamında Mimarlık programında tamamlamıştır. 2011-2015 yılları arasında İnfotron firmasında PLM-BIM Uzmanı olarak danışmanlık faaliyetlerinde bulunmuştur. 2015 yılından itibaren İGA İstanbul Havalimanı’nda BIM Yöneticisi olarak yapım, ORAT, işletmeye geçiş ve işletme dönemi BIM faaliyetlerini yönetmiştir. İlgi alanları hesaplamalı tasarım, bilgi tabanlı tasarım ve yapı yaşamdöngüsü yönetimidir.

 • Naji Atallah

  Naji Atallah

  Endüstri Sektör Direktörü
  Autodesk

  -+

  2013 yılında Autodesk bünyesine katılan Naji Atallah, Autodesk'in yapı ve inşaat endüstrilerinin geleceği konusundaki vizyonunu geliştirmenin yanı sıra, firmanın stratejik endüstri liderleri, müşterileri ve dernekleriyle ilişkilerini geliştirmeye ve sürdürmeye odaklanmaktadır. 20 yıldan beri mühendislik teknolojisi sektöründe çalışmakta olan Atallah, daha önce AVEVA Solutions Bölge Müdürü ve Petrofac E&C için proje baş mühendisi olarak görev almıştır. Beyrut Amerikan Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği yüksek lisans derecesine sahiptir. Araştırmalarında ileri tasarım tekniklerine odaklanmakta olup, üretken tasarım konusunda hakemli yayınlarda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

 • Niyazi Kemer

  Niyazi Kemer

  Teknik Satış Uzmanı
  Autodesk

  -+

  Konuşma Başlığı: BIM Tabanlı Tasarım İşbirliği ve Ödüllü Örnek Projeler

 • Naji Atallah

  Özgür İleri

  Mimari, Mühendislik ve Yapı Bölümü Satış Yöneticisi
  Autodesk

  -+

  2015 yılında Autodesk bünyesine katılan Ozgur İlerı, 2018 yılına kadar iş ortakları ülke yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Günümüzde Autodesk'in stratejik müşterileri ile iş geliştirme ve ilişki yönetimi süreçlerini gerçekleştirmektedir. Hewlett Packard Enterprise şirketinde satış yöneticisi, ekip lideri, iş ortakları ülke yöneticisi, DELL Techlologies ,Lenovo Grup Limited ve Veeam Software şirketlerinde iş ortakları ülke yöneticisi olarak görev alan Ozgur İleri, Ali ve Ada’nin babasıdır.

 • Behzat Emre Gören

  Phillip G. Bernstein

  Profesör
  Yale Üniversitesi

  -+

  Phil Bernstein, lisansını üstün başarıyla tamamlayıp yüksek lisans derecelerini aldığı ve 1988'den beri öğretmenlik yaptığı Yale Mimarlık Okulu'nda Dekan Yardımcısı ve misafir Profesör olan bir mimar, teknoloji uzmanı ve eğitimcidir. Autodesk'te Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı yıllarda, şirketin BIM teknolojisi için gelecekteki vizyonunu ve stratejisini belirlemekten ve ayrıca şirketin stratejik sektör liderleri ve derneklerle ilişkilerini geliştirmek ve sürdürmekten sorumluydu. Phil, Autodesk’ten önce, Pelli Clarke Pelli Architects'te müdür olarak çalıştı ve bu görevinde şirketin en karmaşık komisyonlarının çoğunu yönetti. Ağırlıklı olarak teknoloji, uygulama ve proje teslimi hakkında konuşmalar yapıyor ve kitaplar yazıyor. Architecture | Design | Data – Practice Competency in the Era of Computation (Mimarlık | Tasarım | Veri - Hesaplama Çağında Uygulama Yetkinliği) (2018) kitabının yazarı ve Building (In) The Future: Recasting Labor in Architecture (Geleceği İnşa Etmek: Mimaride Emeği Yeniden Biçimlendirmek) (2010) kitabının (Peggy Deamer ile birlikte) editörlerinden biridir. Tasarım Vadeli İşlemleri Konseyi'nin Kıdemli Üyesi ve AIA Ulusal Sözleşme Belgeleri Komitesi'nin eski Başkanıdır. Yapay zekâ ve tasarım pratiği üzerine kaleme aldığı yeni kitabı 2021'de RIBA tarafından yayınlanacaktır.

 • Saniye Öktem

  Saniye Öktem

  BIM Müdürü
  Prota Mühendislik

  -+

  Öktem, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İnşaat ve Harita Mühendisi olarak lisans dereceleri ile mezun olmuş ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yapı işletmesi alanında master eğitimini tamamlamıştır. Türkiye’nin önde gelen tasarım firmalarından biri olan Prota Mühendislik’te BIM ve Teknoloji Koordinatörü olarak görev almaktadır. Kariyerinde birçok BIM projesinde aktif çalışma imkânı yakalayan Öktem; BIM’e geçiş süreci, BIM adaptasyonu, tasarım ve yapım aşamalarında BIM süreç yönetimi konularında uzmanlaşmıştır. BIM konusunda birçok konferans ve sempozyumda akademik bildirler sunmuş ve konuşmacı olarak deneyimlerini paylaşma fırsatı yakalamıştır. Öktem, 2019 yılında Autodesk Construction Cloud tarafından “40 Yaş Altı 40: İnşaat Şampiyonu” seçilmiştir

 • Saniye Öktem

  Evren Arın

  Ülke Müdürü
  Autodesk

  -+

  Evren Arın İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği dalında lisans, Boğaziçi Üniversitesi'nden aynı dalda yüksek lisans derecelerini aldı. İş hayatına sinema-televizyon sektöründe başlayan Arın, CGI alanında tasarımcı, eğitimci ve yönetici olarak görev aldı. 2000-2006 yılları arasında Siemens’in Haberleşme Ağları bölümünde mühendis ve teknik satış yöneticisi olarak çalıştı. Ardından Adobe’de altı yıl boyunca çeşitli kurumsal satış görevleri üstlendi. Evren Arın 2013 yılından beri Autodesk’te çalışmaktadır.